22/06/2020

Środki bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19

Środki bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19

W związku z globalną ekspansją koronawirusa SARS-COV-2 wszystkie polskie punkty usługowe, w tym ośrodki wczasowe, powinny zastosować się do odgórnych wytycznych, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. W ośrodku wczasowym Czahówka wzięliśmy sobie każde z tych zaleceń do serca, a nawet wprowadziliśmy dodatkowe, zapobiegawcze środki ostrożności. Jesteśmy zwarci, gotowi, a przede wszystkim doskonale przygotowani na wakacyjny sezon i na przyjęcie długo wyczekiwanych Gości. Sprawdź, jakie konkretne usprawnienia, które mają na celu ochronę zdrowia Twojego, Twojej rodziny i naszych pracowników, udało nam się wprowadzić!

Środki bezpieczeństwa podejmowane przez pracowników

Wszyscy pracownicy zatrudnieni w Ośrodku Wczasowym Czahówka są zobowiązani do dokonywania codziennej samooceny swojego stanu zdrowia, zanim zadecydują o pojawieniu się w pracy. Nie ma mowy, aby ktokolwiek z objawami chorobowymi (gorączką, kaszlem, dusznościami itd.) stawił się w ośrodku i obsługiwał Gości. Ponadto, w trosce o zdrowie każdej ze stron, zobligowaliśmy naszych pracowników do stosowania kompletu środków ochrony osobistej. Mamy tu na myśli przyłbice, maseczki i rękawiczki, które są stosowane w różnych konfiguracjach w zależności od zajmowanego stanowiska pracy.

Środki do odkażania rąk i regularna dezynfekcja powierzchni

Goście mogą do woli korzystać z zapewnianych przez nas środków do dezynfekcji do rąk. Pilnujemy, aby w dozownikach nigdy nie zabrakło odkażających płynów. Zadbaliśmy też o to, aby środki były ustawione w łatwo dostępnym i dobrze widocznym miejscu. Można je odnaleźć zaraz przy wejściu do wspólnej jadalni, a także w poszczególnych pokojach. W każdym z nich ustawiamy środki do dezynfekcji; z kolei we wszystkich łazienkach znajdują się specjalne mydła antybakteryjne.

Oprócz tego prowadzimy we własnym zakresie regularną dezynfekcję newralgicznych powierzchni dotykowych. Tym samym stosujemy się do rządowych i międzynarodowych wytycznych. Goście nie muszą martwić się o stan klamek, uchwytów, włączników światła, poręczy krzeseł czy blatów; są one odkażane z ponadprzeciętną częstotliwością. Oczywiście, aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko zakażenia, zachęcamy do regularnej dezynfekcji rąk przy użyciu wyżej wymienionych środków.

Warto podkreślić, że dezynfekujemy nie tylko przestrzenie wspólne, ale także poszczególne pokoje. Przed przyjazdem kolejnych Gości dokładnie sprzątamy i wietrzymy pomieszczenia oraz odkażamy wszelkie dotykowe powierzchnie – klamki, blaty stołów, a nawet piloty do telewizorów. Ponieważ wirus rozprzestrzenia się poprzez dotykanie zakażonych przedmiotów, a następnie okolic oczu, ust czy nosa, dbamy o to, aby uniemożliwić mu taką drogę transmisji.

Co jeszcze robimy, żeby zadbać o bezpieczeństwo naszych Gości?

Środki ochrony osobistej oraz regularna dezynfekcja rąk i powierzchni dotykowych to podstawa, co nie znaczy, że na tym kończy się cała prewencja. Dbamy o to, żeby zabezpieczyć się przed koronawirusem w każdy możliwy sposób, a z perfekcyjnej czystości czynimy swój absolutny priorytet.

W trosce o ową czystość współpracujemy z certyfikowaną pralnią, która zapewnia najwyższe standardy prania pościeli i ręczników. Pierze je ona w wysokiej temperaturze (powyżej 60 stopni Celsjusza), a zamiast zwyczajnych proszków stosuje do tego specjalne, znacznie mocniejsze środki myjąco-dezynfekujące. Ponieważ cenimy sobie dobrą atmosferę i niezastąpiony zapach świeżego powietrza, regularnie wietrzymy wszystkie pomieszczenia. Zapewniamy w ten sposób zwiększoną wymianę powietrza, co w dzisiejszych czasach wydaje się jeszcze ważniejsze niż zawsze.  

W Czahówce trzymamy rękę na pulsie

Jak widać, Ośrodek Wczasowy Czahówka jest doskonale przygotowany na przyjmowanie Gości. Wprowadziliśmy szereg dodatkowych środków bezpieczeństwa, a jednocześnie wciąż trzymamy rękę na pulsie. Mamy świadomość, że sytuacja zmienia się w bardzo szybkim tempie, dlatego na bieżąco zapoznajemy się z aktualnymi wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i błyskawicznie wprowadzamy niezbędne zmiany w życie. Zapraszamy na wypoczynek w górach – zatroszczymy się o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo!powrót ››