25/05/2019

Dlaczego warto wybrać się na wczasy rehabilitacyjne dla seniorów w Czahówce?

wczasy rehabilitacyjne dla seniorów

Wszyscy powinniśmy zapewniać sobie chwilę wytchnienia, ale w przypadku seniorów taki wypoczynek ma szczególne znaczenie. Osoby starsze powinny starać się łączyć relaks wraz z troską o swoje zdrowie – tylko wtedy zapewnią sobie kompleksową odnowę i w pełni zadbają o swoją kondycję. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych seniorów na wczasy rehabilitacyjne w Ośrodku Wczasowym Czahówka. Sprawdźcie, co gwarantujemy w ramach turnusu i dla jakich atrakcji warto się do nas wybrać!

Odpoczynek w komfortowych warunkach

Na miejscu czeka na Państwa bogata baza noclegowa i wiele dodatkowych atrakcji, które pozostają do Państwa dyspozycji. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wymagania seniorów dotyczące poziomu komfortu stoją na wysokim poziomie. Zapewniamy więc warunki, w których można dogłębnie wypocząć, bez żadnego stresu i jakichkolwiek zbędnych utrudnień. Uczestnicy poszczególnych turnusów rehabilitacyjnych otrzymują zakwaterowanie w wygodnych pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych (w zależności od tego, jakie zadeklarują preferencje; w przypadku jedynki wystarczy uiścić symboliczną opłatę w wysokości 20 zł za dobę). Nie trzeba się martwić posiłkami – gwarantujemy całodzienne wyżywienie w postaci trzech posiłków dziennie. Śniadania oraz kolacje podajemy w formie bufetu szwedzkiego, natomiast obiady serwujemy, przy czym dbamy o dobrze zbilansowane, urozmaicone menu.

Dla każdego coś miłego

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych zabiegów rehabilitacyjnych, pochylmy się jeszcze na moment nad naturalnym pięknem okolicy - Beskidu Żywieckiego. Seniorzy, którzy zdecydują się na wczasy w Czahówce, mogą liczyć na wypoczynek wśród kojących, górskich i leśnych krajobrazów oraz na bezcenną obecność świeżego powietrza. W pobliżu znajdują się liczne szlaki dla pieszych i rowerzystów, które można przemierzać we własnym, niespiesznym tempie, ciesząc się widokiem nienaruszonej przyrody. Chętnie wskażemy, gdzie udać się na Nordic Walking, a jeśli pojawi się taka ochota, wypożyczymy rowery lub narty. Na bardziej wymagające aktywności jest czas do zachodu słońca, natomiast wieczorem organizujemy wieczorki taneczne. Dobra zabawa w miłym, odprężonym towarzystwie gwarantowana!

Profesjonalne zabiegi lecznicze

Rozrywka i zasłużony odpoczynek to jedno, a szczególna dbałość o odnowę organizmu – drugie. W końcu podstawą wczasów rehabilitacyjnych pozostaje – jak sama nazwa wskazuje – rehabilitacja. Musimy tutaj zaznaczyć, że w cenę turnusu wliczona została ograniczona liczba zabiegów; goście mogą jednak dokupić dodatkowe zabiegi wedle swoich potrzeb i preferencji (szczegółowy cennik można odszukać na naszej stronie). Jeśli chodzi o bezpłatne wizyty w gabinecie masażu i terapii manualnej, w turnusie 6-dniowym przewidziano ich dwie, w 8-dniowym – trzy, natomiast w najdłuższym, 13-dniowym: aż pięć. Wybór zabiegów leczniczych oferowanych w Ośrodku wczasowym Czahówka jest ogromny. Nasi goście mogą korzystać ze zdrowotnych kąpieli (borowinowych bądź solankowych), jacuzzi i sauny, a także z profesjonalnych masaży i leczniczej terapii manualnej. Oczywiście po konsultacji można opracować szczegółowy plan działania dostosowany do indywidualnej sytuacji danej osoby. Dzięki takiemu spersonalizowanemu podejściu nasi seniorzy szybko dostrzegają zauważalne efekty!

Marcin Duszyński – człowiek o dłoniach, które leczą

Za rehabilitację seniorów podczas organizowanych przez nas turnusów odpowiada pan Marcin Duszyński. Jest to profesjonalista ze stosownym wykształceniem i imponującym doświadczeniem, który wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności do przynoszenia ulgi naszym wczasowiczom. Pan Duszyński studiował psychologię, aktualnie studiuje fizjoterapię oraz jest certyfikowanym masażystą i terapeutą manualnym. W swojej pracy opiera się przede wszystkim na koncepcji polskiego lekarza Radosława Składkowskiego, tzw. pinopresurze, która łączy medycynę konwencjonalną i alternatywną. Druga metoda istotna dla pana Duszyńskiego to masaż tkanek głębokich. Choć jest to świetnie przeszkolony specjalista, wciąż uczęszcza na kolejne kursy, warsztaty i szkolenia (także z zakresu neuropsychologii i neuroterapii), aby rozwijać swoje umiejętności. W wolnych chwilach czyta aktualną prasę naukową oraz dba o kondycję (m.in. uprawiając biegi górskie i treningi wytrzymałościowo-siłowe).

Pinopresura i masaż tkanek głębokich to dwa główne filary, na których bazuje nasz masażysta; jednocześnie posiłkuje się on zdobyczami neuropsychologii i wykorzystuje tradycyjne techniki, takie jak masaż klasyczny (leczniczy i relaksacyjny), taping rehabilitacyjny czy terapię manualną kręgosłupa. Wykorzystywane metody okazują się bardzo pomocne przy zespołach bólowych, bólach głowy, wadach postawy, zmianach zwyrodnieniowych, stanach pourazowych i pooperacyjnych czy w samym modelowaniu ciała. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z obecności pana Marcina i poddania się podczas pobytu w Czahówce indywidualnie dopasowanej rehabilitacji.

Szczegóły oferty

Nasze turnusy rehabilitacyjne sprzyjają relaksowi, oderwaniu się od problemów dnia codziennego, a jednocześnie koncentracji na swoim zdrowiu (tym fizycznym i tym psychicznym). Dzięki zabiegom leczniczym w górach można odczuć wyraźną poprawę komfortu życia. Ceny turnusów zależą od ich długości i wynoszą 681 zł za 6 dni, 965 zł za 8 dni i 1637 zł za 13 dni wypoczynku. Najbliższe wczasy 2019 organizowane są w następujących terminach: 24-31.05, 2-7.06, 9-14.06, 16-21.06, 30.0a8-6.09, 1-6.09, 8-13.09, 15-20.09 oraz 22-27.09. W celu dopytania o szczegóły i ewentualnej rezerwacji miejsc zapraszamy do kontaktu!powrót ››