29/10/2018

Weekend w górach z dziećmi

weekend w górach z dziećmi

Jakikolwiek wyjazd w towarzystwie dzieci bywa nie lada wyzwaniem. Bez względu na to, czy wyjeżdżamy na kilka dni czy tygodni, musimy dokładnie zaplanować taką wycieczkę i dobrze się do niej przygotować. Warto jednak poświęcić takiej wyprawie nieco czasu, aby w ciekawy sposób spędzić czas ze swoją rodziną i jeszcze bardziej umocnić łączące nas więzi.

Wiele osób uważa, że z dziećmi nie da się pojechać wszędzie, gdzie tylko chcemy. Prawda jest jednak taka, że jeśli dobrze zorganizujemy nasz wyjazd, niemalże każdy region będzie odpowiednim celem naszej rodzinnej wycieczki. Często mówi się chociażby, iż tereny górskie są zbyt wymagające dla najmłodszych. W rzeczywistości jest to jedynie kwestia doboru atrakcji do naszych możliwości i rzecz jasna upodobań. Jak zatem zaplanować weekend w górach z dziećmi, aby wszyscy byli zadowoleni? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

Obierz dobry kierunek

Dzieci, zwłaszcza te mniejsze, uwielbiają aktywnie spędzać czas. Ciężko czasem zatrzymać je choćby na chwilę, dlatego warto wykorzystać kryjącą się w nich energię. Górskie szlaki często kojarzą się nam z trudnymi i wymagającymi trasami, które są po prostu bardzo wyczerpujące. Ale nie zawsze tak jest. Wystarczy tylko zrobić dobre rozeznanie, dowiadując się, które miejsca są przyjazne dla dzieci, aby zapewnić całej rodzinie aktywny i jednocześnie przyjemny weekendowy wypoczynek.

Kiedy zatem planujemy kilka dni poza domem, warto nieco wcześniej zasiąść przed komputerem. W sieci można obecnie znaleźć wszystkie informacje niezbędne do tego, aby świadomie wybrać miejsce wspólnego, rodzinnego wyjazdu. Oficjalne strony poszczególnych regionów lub miejscowości są bardzo pomocne, ale dobrze jest także zaglądnąć na najróżniejsze blogi oraz fora internetowe. Rodzice chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z odbytych już wyjazdów z dziećmi, dlatego ich wpisy mogą być wyjątkowo pomocne. Szperając zatem po sieci nawet kilka chwil, możemy się natknąć na interesujące informacje, które pomogą nam wybrać właściwy kierunek naszego rodzinnego wyjazdu.

Nie tylko piesze wycieczki

Jak zapełnić dzieciom wolny czas, aby po prostu się nie nudziły? W górach najbardziej oczywistą odpowiedzią są piesze wycieczki. Świeże powietrze oraz przepiękne krajobrazy wręcz zachęcają do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu, odkrywając górskie szlaki. Warto jednak upewnić się, że oprócz całodziennych wędrówek, w miejscu do którego się wybierzemy, znajdują się również innego typu atrakcje. Dzięki temu, będziemy mogli zapewnić całej naszej rodzinie zróżnicowaną rozrywkę. A przez to, nasz wspólny weekend będzie jeszcze ciekawszy!

A co może być atrakcyjne dla najmłodszych? Z pewnością najróżniejsze parki rozrywki, te mniejsze i większe, których powstaje obecnie całe mnóstwo. Chodzi tutaj zarówno o miejsca, gdzie dzieciaki mogą pojeździć na kolejkach górskich czy karuzelach, ale także parki, w których muszą pokonać tory przeszkód czy wykazać się w inny sposób. Im więcej atrakcji w takim parku, tym lepiej. Oczywiście musimy jednak upewnić się, iż są one także dopasowane do wieku naszych pociech.

Większość dzieci uwielbia również spędzać czas w wodzie, dlatego jezioro, duży basen, czy nawet park wodny w okolicy, w której się zatrzymamy, również może być sporą atrakcją. Zimą natomiast, warto upewnić się, że w pobliżu znajdują się stoki narciarskie, na których możemy całą rodzinną oddać się białemu szaleństwu na nartach lub snowboardzie.

Znajdź dobry nocleg

Wybór miejsca, w którym będzie nocowała nasza rodzina podczas wspólnego weekendu w górach jest również niezwykle istotny. Obecnie, swoje usługi oferuje nam całe mnóstwo hoteli i pensjonatów, ale warto wybierać miejsca przyjazne dla dzieci. I chodzi tutaj nie tylko o same pokoje, ale także wyżywienie, czy dodatkowe atrakcje, które nie pozwolą się nudzić zarówno maluchom, jak i ich rodzicom.

Przykładem takiego miejsca jest Ośrodek wczasowy Czahówka. Mamy świadomość tego, że odwiedzające nas rodziny, szukają nie tylko spokoju, ale także możliwości zrelaksowania się i miłego spędzenia czasu. Dlatego dzieci, mogą oddawać się błogiej zabawie na świetnie wyposażonym placu zabaw, a w pochmurne dni również w pokoju zabaw na terenie ośrodka. Bardzo dużym atutem takich miejsc jest też basen, przy którym można wypoczywać całą rodziną nawet cały dzień.

Dorośli z pewnością z chęcią skorzystają także z sauny, jacuzzi, czy też usług profesjonalnego masażysty, który pomoże się im odprężyć. Szukając noclegu, warto się także dowiedzieć, czy oferuje on wynajem rowerów w lecie oraz nart w zimie. Dzięki temu, nie musimy bowiem tracić dodatkowego czasu na poszukiwania takich miejsc.

Udany odpoczynek w rodzinnym gronie

Weekend z dziećmi w górach to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu wśród najbliższych, z dala od domu i codziennych problemów. Aby jednak był to naprawdę przyjemny wyjazd, warto zadbać o wszystkie najważniejsze szczegóły. Dobrze zaplanowana wyprawa rodzinna, z pewnością sprawi mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. I na długo pozostanie w ich pamięci.powrót ››